ET TS - SEKS LOKALOMRÅDER - ATTEN LOKALFOLK

Lokalfolkene binder landet sammen og styrker netværket lokalt og mellem lokalområderne og TS bestyrelsen.

De seks TS områder udpeger hvert år i oktober de lokalfolk, der repræsenterer hvert område. Lokalfolkene udpeges af de fremmødte medlemmer ved de respektive TS medlemsmøder i oktober. Alle aktive medlemmer kan udpeges og medvirke ved udpegningen af lokalfolk.

På kortet til højre ses opdelingen, og hvor mange repræsentanter hvert område udpeger til 'kolofonen'. Antal af repræsentanter er fordelt ud fra det antal skibe, der er registreret på TS fartøjsliste pr. 1. januar i året for udpegning.

Du vælger selv, hvilket område du vil tilknyttes, og kan også vælge at deltage i flere af medlemsmøderne.

TS NORDJYLLAND

Bo Rosbjerg

Stendalsvej 28

9520 Skørpinge

Tlf.: 23 74 76 70

br@math.aau.dk

 

Malene Knudsen

Bette Jensens Vej 3

7884 Fur

Tlf.: 40 27 18 26

makn(at)live.dk

 

Asger Brodersen

Ågade 9

7500 Holstebro

Tlf.: 61 60 14 79

asger.brodersen@skolekom.dk

 

TS VESTJYLLAND

Olav Martinsen

Velling Kirkeby 29

6950 Ringkøbing

Tlf.: 23 90 94 19

olavmartinsen@gmail.com

 

Claus Høgsberg Toft

Rolighedsvej 1

6960 Hvide Sande

Tlf.: 23 61 93 97

buhl.toft(at)gmail.com

 

TS MIDTJYLLAND

Peer Bonnemann

Sæterstien 17

8200 Aarhus N

Tlf. 40 68 11 97

E-mail: bonnemann@hotmail.com

 

Poul-Erik Clausen

Karetmagerstien 3

8400 Ebeltoft

Tlf.: 23 39 31 23

pec.ebeltoft@gmail.com

 

TS SØNDERJYLLANDS ØSTKYST OG FYN

Bjarne Kiholm

Bjerrumvej 32, Kammerslusen

6760 Ribe

Tlf.: 29 26 33 44

bkiholm@c.dk

 

Poul Erik Simonsen

Katterød Mark 7

5600 Faaborg

Tlf.: 21 47 45 82

pouleriksimonsen@hotmail.com

 

Jens Glindvad

Provstskovvej 9

5500 Middelfart

Tlf. 42 96 09 62

jgsnug@profibermail.dk

 

Peter Sandholdt

Nordborgvej 110

6430 Nordborg

Tlf.: 24 83 53 91

haathope@icloud.com

 

TS SJÆLLAND NORD

Ingelise Brandt

Krondrevet 36

3140 Aalsgaarde

Mobil tlf: 23 30 85 09

ingelise@mail.dk

 

Peder Pedersen

Boserupvej 202, Kattinge

4000 Roskilde

Tlf.: 99 55 90 28

galeasenvega@gmail.com

 

Eric Erichsen

Knapmagerstien 30

2300 København S

Tlf.: 40 85 60 17

ericerichsen1@gmail.com

 

Gunnar Astrup

Eskilstrupvej 22

4560 Vig

Tlf.: 40 41 83 85

gunnar@my-small-world.com

 

TS SJÆLLAND SYD OG BORNHOLM

Benny Jacobsen

Løjtoftevej 3

4900 Nakskov

Tlf. 28 23 40 18

galleybenny@mail.com

 

Arne Gotved
Havnegade 51 2. Th
1058 København K

Tlf. 28 83 74 75

arne@gotved.dk

 

Poul Forum Sørensen

Grønnegade 3

3700 Rønne

Tlf. 29 93 56 95

pfs@traebaade.dk

Træskibs Sammenslutningen - Sekretariatet Holbækvej 8, 1. tv., 4000 Roskilde - CVR 30869125 - Tlf. 70 23 40 49 - Email: sek@ts-skib.dk    Handelsbetingelser  
http://aktivitet.foreningsadministrator.dk/images/paylogo/dankort_22.gifhttp://aktivitet.foreningsadministrator.dk/images/paylogo/visa_22_old.gifhttp://aktivitet.foreningsadministrator.dk/images/paylogo/master_22.gif

Webshop fra e-hjemmeside.dk