Aktivitetskalender 2017 

     
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
JANUAR    
21. -22. Kolofonmøde i Svendborg TS bestyrelse og lokalfolk
     
FEBRUAR    
04. Fjordens Dag i Struer, Nordvestjysk Fjordkultur www.nordvestjyskfjordkultur.dk/aktiviteter
     
MARTS    
03. - 05. Medlemsmøde på Bornholm www.ts-skib.dk
     
APRIL    
     
MAJ    
27. Akvavitsejlads på Mariager Fjord www.ts-skib.dk
27. - 28. RUM-Regatta Flensburg www.rumregatta.de
     
JUNI    
1. - 4. TS Pinsestævne i Hobro www.ts-skib.dk
5. - 11. Det Maritime Kalvø opfører Egnsspillet "De tørre kraniers ø" www.calloe.dk
9. - 11. Ålborg Regatta Hent invitation (PDF)
10. Havnens dag - Vild med vand www.vildmedvand.dk
30. Smakketræf i Ribe  
30.6 - 1.7. Vestjyske Skibsdage i Ribe  
     
JULI    
01. Maritim dag i Ribe www.det-maritime-ribe.dk
02. - 11. Nordisk Sejlads www.nordisksejlads.org
07. - 09. Fannikerdage på Fanø www.ts-skib.dk/index.php
09. - 16. Vinden Drar - i Knebel Vig, Danmark www.vinden-drar.org
10. - 14. Skibsdage på Fejø www.ts-skib.dk
14. - 16. International Knot & Small Boat Festival - Ærø www.detgamlevaerft.dk/the-knot-festiva
24. - 28. Øhavet Rundt Facebook
24. - 28. Fyn Rundt www.fyn-rundt.dk
     
AUGUST    
04. - 06. Drivkvasetræf på Fejø  
05. - 09. Hajkutter Regatta Nysted - Rostock www.hajkutter.dk
12. - 18. TS Træningssejlads ts-skib.dk
19. Sundtoldsmarked i Helsingør http://www.sundtoldsmarked.dk/index.php
18. - 20. Træf Fjordens Træbåde - Roskilde www.fjordenstræbåde.dk
20.  Værftsdag på Det Maritime Kalvø www.calloe.dk
24. - 27. Kongelig Classic Regatta kongelig-classic.org
25. - 27. Kulturhavn Festival København ts-skib.dk
     
SEPTEMBER    
1. - 3. HundestedmotorTræf i Hundested  
10. Kurs Aalborg www.limfjordenrundt.dk
11. - 16. Limfjorden Rundt www.limfjordenrundt.dk
     
OKTOBER    
Datoer kommer 6 TS Medlemsmøder i de 6 regioner ts-skib.dk
13. Kulturnat i Nyhavn www.nyhavns-skipperlaug.dk
     

Træskibs Sammenslutningen - Sekretariatet Holbækvej 8, 1. tv., 4000 Roskilde - CVR 30869125 - Tlf. 70 23 40 49 - Email: sek@ts-skib.dk    Handelsbetingelser  
http://aktivitet.foreningsadministrator.dk/images/paylogo/dankort_22.gifhttp://aktivitet.foreningsadministrator.dk/images/paylogo/visa_22_old.gifhttp://aktivitet.foreningsadministrator.dk/images/paylogo/master_22.gif

Webshop fra e-hjemmeside.dk